Renata Bartecka – Grochla

Urodzona w Mikołowie, Tyszanka z wyboru, Wilkowyjanka z miłości, społecznik, miłośniczka: motocykli, malarstwa, rękodzieła artystycznego.
Studia o profilu informatycznym ukończyła w 2001r.  Aktywna zawodowo. Pasję do malarstwa dzieli pomiędzy dom,  pracę i podróże.
Od 2017 roku bierze udział w lokalnych, okręgowych, ogólnopolskich konkursach, plenerach, wystawach. Członkini Stowarzyszenia POCOIDLAKOGO działającego w MDK „Południe” Katowice-Kostuchna.

Laureatka nagród i wyróżnień:

2020 r. – I nagroda w XXVIII edycji Konkursowego Pleneru Malarskiego dla Malarzy Nieprofesjonalnych „Lato 2020” organizowanego przez Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

2021 r. – wyróżnienie honorowe w XXVII konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka  „Dwa miasta, jeden organizm” organizowanego przez Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

2021 r. – I nagroda w XXI konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej w Strumieniu w kategorii malarstwo, grafika.

2022 r. – III nagroda w XXII konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej w Strumieniu w kategorii malarstwo, grafika.

2022 r. – I nagroda w XXII konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej w Strumieniu w kategorii rękodzieło artystyczne.

2023 r. – wyróżnienie w XXXI edycji konkursowego pleneru malarskiego dla malarzy nieprofesjonalnych „W malowniczej Lanckoronie” organizowanego przez Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

2023 r.- II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ”Pędzlem, nitką i dłutem malowane – Pokaż co potrafisz …” w Jaworznie.

Plenery: Czechowice-Dziedzice, Katowice, Brenna, Lanckorona, Pszczyna, Zawoja.   

Wystawy zbiorowe: Katowice, Gliwice, Tychy.


Skip to content