Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka

Bielsko Biała | Kwiecień 2024

W dniu 5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbył się wernisaż wraz z ogłoszeniem wyników XXX Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka.

Szacowne jury zakwalifikowało na wystawę 141 obrazów spośród 430 nadesłanych przez 182 autorów. Kilka artystek z naszej grupy złożyło w Bielsku swoje prace.

Na wystawę dopuszczono następujące dzieła :

„Czerwony Szlak” Renaty Barteckiej-Grochli,

„Idziemy” Janiny Matysiewicz,

„Znów wiosennie w ogrodzie moim” Alicji Mecner,

„Nad rzeką” Zofii Pelc,

„Spotkanie” Beaty Ryl-Mysiury.

Uważamy to za duży sukces naszego stowarzyszenia, tym bardziej, a raczej przede wszystkim, że nasza koleżanka Renata otrzymała za swoją pracę wyróżnienie rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Na wernisaż przybyli tłumnie artyści oraz ich goście. Wszystkich przywitała skoczną muzyką kapela góralska. Mnie zdecydowanie górale porwali do tańca!

Po części oficjalnej, czyli po wręczeniu 15 nagród i wyróżnień oraz po podziękowaniach dla sponsorów i organizatorów, wszyscy goście ruszyli do sali wystawowej. Obrazy prezentowały wysoki poziom artystyczny i trudno zgodzić się z określeniem, że jest to malarstwo nieprofesjonalne. Być może organizatorzy zmienią tytuł konkursu w przyszłych edycjach?

No i – jak obiecał przedstawiciel władzy samorządowej Bielska-Białej – być może spotkamy się w zdecydowanie większej sali. Obecna pękała w szwach.

Zobaczenie tylu ciekawych obrazów i spotkanie tylu zdolnych malarzy w jedno kwietniowe popołudnie – to była ogromna przyjemność.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia 🙂


Skip to content